mezinárodní symbol slepoty

Oddíl windsurfingu TJ ZORA Praha z.s.

logo Zora

(zrakově postižených)

Pštrossova 33, PSČ: 110 00,Praha 1, telefon: +420 728 888 058


světluška Sponzorem roku je stále Eva Dhawan
(věnovala dvě prkna pro pokročilé a troje kompletní luxusní oplachtění)
Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška

názorný výklad, jak vlastně můžeme surfovat

3.7.2022 - 9.7.2022 jsme uspořádali každoroční již 30. soustředění a výcvik ve windsurfingu na rybníku Bezdrev u Hluboké nad Vltavou.       
    V rozhodující chvíli odjezdu se na webu objevila zpráva: Na sezónu 2022 je kemp pro stany a karavany uzavřen. Naštěstí nám však zatelefonovali, že nás jen přesunují na pláž a vzhledem k našemu velkému počtu nám dávají k dispozici šapitó u nefungujícího kiosku, což bylo nakonec docela luxusní. Přijížděli jsme však se smíšenými pocity očekávání. Z pláže nás 2005 vypláchl přívalový dešť a do lesa se vlastně stejně bojíme kvůli padajícím stromům. Co nás vlastně letos čeká?
    No, nebylo to nakonec tak špatné - i když před našim příjezdem rybáři zahnojili rybník a vítr to přihnal k nám. Takže jsme si museli půjčit hrábě a hnůj odhánět a vyhrabávat na břeh, abychom se v něm nebrodili. V kempu pronajímají letos jen chatičky se sociálním zázemím, takže záchody se zamykaly a byl trochu problém s klíči, ale dovolili nám nechat si udělat kopie, takže to nakonec fungovalo docela dobře. I když, pravda, teplé sprchy (za 20 Kč) byly jen na dámském a tlačítko se muselo stále držet, na druhou stranu u nevidomých jsou přeci cedulky lhostejné a byli jsme tam prakticky sami. A teplá voda na nádabí byla sice ponechána na 5Kč, ale tak zkrácena, že prakticky nepoužitelná. Spravila to však dobrá nálada a výborný kolektiv. Mne osobně velmi potěšilo i to, že nechali odemčeny úklidové pomůcky, takže jsme si mohli pomoci sami a nikdo nám nenadával.
    Ale vraťme se ke sportu. První den bylo krásně, takže jsme se v klidu vybalili a postavili stany. Následovaly dva teplé dny, kdy sice v noci vydatně napršelo, ale máme přeci jen zkušenosti a stany už jsou také kvalitnější. Ve středu, když jsem se probudil a vylezl ze stanu, tak už prakticky všichni jezdili - a třeba Ivoš nádherně. Kdo zaváhal, musel vzít zavděk i prknem, které pamatuje zmíněný rok 2005, nebo počkat, až se někdo unaví. Večer pak zahrál v šapitó Vlastík na dudy. Ve čtvrtek bylo sice deštivo a zima, ale vitr alespoň pro silné nátury v neoprénu a večer krásný táborák, přímo před stany. V noci se pak prostor pro oheň tak naplnil dešťovou vodou, že v něm vydržela až do našeho odjezdu. Déšť provázel tak silný vitr, že instruktoři běhali mezi stany a na plachty převraceli lodě, aby nám je vítr neodnesl. V pátek pak byla zima,ale foukalo. A v sobotu nás probudilo opět slunce, takže se daly i stany usušit a sbalit suché. No nádhera. Těšíme se zase za rok.
    Mimo aquaskipperu, 3 kánojí a 2 kajaků byly k dispozici i tři paddleboardy a pět příslušně dlouhých pádel, takže se stále něco dělo. Na paddleboardu si to zkusil i Zdenda Rybák, který za námi přijel alespoň na středu i s dítětem. Na aquaglideru si nakonec zajezdil jen Honza Mojžíšek, který nás také navštívil.
    Letos se zúčastnilo celkem: 11 nevidomých, 1 sportovec se zbytky zraku, 3 slabozrací a tři s jiným těžkým postižením. 25 normálně vidících (z toho 11  instruktorů a dobrovolníků).
Chci vám ještě jednou poděkovat za vše, co pro nás děláte. Je moc príma, že na nás myslíte, že nám v obchodě vycházíte vstříc.
Moc děkujeme za moderní vybavení, které jsme dostali prostřednictvím  Evy Dhawan.
Príma by bylo, kdyby si někdo troufl pozvat třeba nevidomého Luboše Zajíce na surf během roku.
Kdyby někoho lákalo zahrát si proti nám bowling a zaplatit nám na rok tréninkovou dráhu, aby ten zápas pak vůbec měl smysl,
budeme také velmi vděčni. Za všechno ještě jednou děkujeme.Několik málo fotografií  (budu rád album doplňovat tak, jak budete fotky posílat) 

Zde je důkaz, že jsme známí i na Slovensku (alespoň tedy v časopise  DÚHA)


Ohlédnutí za jinými ročníky:Případné dotazy adresujte na: obrázek dopisní obálkyvachuler@volny.cz

TOPlist