stranky_windsurfingu_nevidomych_2021 mezinárodní symbol slepoty

Oddíl windsurfingu TJ ZORA Praha z.s.

logo Zora

(zrakově posti~ených)

Patrossova 33,PSČ: 110 00,Praha 1, telefon: 224 934 647 

Sponzorem tohoto roku je Eva Dhawan
(věnovala dvě prkna pro pokročilé a troje kompletní oplachtění)

názorný výklad, jak vlastně můžeme surfovat

3.7.2021 - 10.7.2021 jsme uspořádali každoroční již 29. soustředění a výcvik ve windsurfingu na rybníku Bezdrev u Hluboké nad Vltavou.  Tentokrát se veliká bouře přihnala až předposlední den a nás žádný padající srom nehonil. Nicméně v nedalekých Českých Budějovicích jich povalila desítky. Akusticky ta noc byla naprosto šílená, několikrát dřevo tak praštělo, že jsem v pláštěnce obíhal stany, zda zas něco nespadlo, a některé naše matky malých dětí vyhnala bouře ze stanů nocovat v místní kuchyňce.
Ale vraťme se ke sportu. S výjimkou posledního dne, kdy k večeru foukalo dostatečně i pro ty nejnáročnější, foukalo každý den alespoň trochu pro začátečníky. A díky Aquaskipperu, kánojím a kajakům se stále něco dělo. A přestože tam prakticky chyběla jedna generace na prahu zletilosti, byla atmosféra velmi příjemná a myslím, že tam všem bylo dobře.
Mimo surfů jsme tedy tradičně měli i tři kánoje, kajak a dvoukajak a dvě pádla na paddleboarding. Dále bylo k dispozici multifunkční plavidlo Aquaglide 4.1 multisport (v našem podání malá nafukovací plachetnička)  a  již tradiční  skákadlo  Aquaskipper, pro který stavíme startovní kovovou věž a odnášíme ji pod vodou daleko od břehu rybníka.  Takže jsme se určitě nenudili.
Letos se zúčastnilo po celý pobyt nebo jen na kratší návatěvu celkem: 8 nevidomých, 1 sportovec se zbytky zraku, 7 slabozrakých a 24 normálně vidících (z toho 14  instruktorů a dobrovolníků). Věkově pak 10 žáků, 4 studenti a ostatní již pracující.

Chci vám ještě jednou poděkovat za vše, co pro nás děláte. Je moc príma, že na nás myslíte, že nám v obchodě vycházíte vstříc.
Moc děkujeme za moderní vybavení, které jsme loňského roku dostali prostřednictvím  Evy Dhawan.
Príma by bylo, kdyby si někdo troufl pozvat třeba nevidomého Luboše Zajíce na surf během roku.
Kdyby někoho lákalo zahrát si proti nám bowling a zaplatit nám na rok tréninkovou dráhu, aby ten zápas pak vůbec měl smysl,
budeme také velmi vděčni. Za všechno ještě jednou děkujeme.

Fotografie
(budu rád album doplňovat tak, jak budete fotky posílat)


Ohlédnutí za jinými ročníky:Případné dotazy adresujte na: obrázek dopisní obálky vachuler@volny.cz

TOPlist